mercoledì 6 luglio 2016

WARZYWNE WIEŻYCZKI z KURCZAKIEM i MOZZARELLĄ (MILLEFOGLIE con VERDURA GRIGLIATA, POLLO e MOZZARELLA)

Bakłażan i papryka w połączeniu z kurczakiem i ciągnącą się mozzarellą wspaniale ze sobą współgrają. Sposób na wykorzystanie warzyw,
które pozostały z grillowania. Pyszne letnie danie.
Składniki:
1 duży bakłażan, 1 czerwona papryka, 0k. 150 piersi z kurczaka,
1 mozzarella, świeża bazylia,
sól, pieprz, oliwa z oliwek 

Przygotowanie:
1. Bakłażany umyć, pokroić w 0,5-1 cm plastry i ugrillować z obu stron. Lekko opruszyć solą.
2. Paprykę dokładnie umyć, a następnie (w całości – bez usuwania nasion) skropić oliwą i dłońmi rozsmarować ją po całej papryce. Ugrillować ze wszyskich stron ( skórka papryki powinna się lekko przypalć). Ugrillowaną  paprykę szczelnie!!! przykryć folią aluminiową, a następnie pozostawić, aby papryka przestygła.  (Ta faza jest bardzo ważna folia sprawi, że skórka papryki odejdzie od miąższu i będzie bardzo łatwo ją obrać). Przestudzone papryki obrać dłońmi ze skórki.
3. Piesi kurczaka przeciąć tak, zeby powstaly cieńkie plastry. Pruszyć solą i pieprzem, a następnie ugrillować lub udusina patelni na odrobinie oliwy.
4. Mozzarelle pokroić na 4 plastry.
5. Na blaszce do pieczenia wysmarowanej oliwą lub wyścielonej papierem do pieczenia ukladać wartwy: bakłażan, papryka, kurczak, mozzarella, kawałeczki bazylii. Powtorzyć warstwy.
6. Wsadzić do nagrzanego do 180°C piekarnika i zapiec do momentu aż mozzarella zacznie się rozpuszczać. Podawać udekorowane świeżą bazylią i skropione oliwą z oliwek.
Buon Appetito!

Rada:
Jeśli komuś nie przeszkadza skórka z papryki można ją pozosawić, ale polecam wypróbowanie tej metody.
Zamiast papryki można urzyć dojrzalego pomidora.

Nessun commento:

Posta un commento

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...